Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.02.2008 100- tysięczny posiadacz KKM odebrał nagrodę

20 lutego mija dokładnie pięć miesięcy od momentu uruchomienia systemu Krakowskiej Karty Miejskiej.  Karty posiada już ponad 164,5 tys. naszych pasażerów.  Coraz więcej osób decyduje się również samodzielnie doładować swoją kartę w automatach stojących na krakowskich ulicach. W tym miesiącu, od 1 do 19 lutego, zrobiło to już prawie 64 tys. osób (w styczniu było ich prawie 80 tys.).  W sumie od uruchomienia KKM, czyli od  20 września  2007 roku do dzisiaj,  liczba doładowań kart w automatach wyniosła już prawie 200 tysięcy.

Bilet w nagrodę

Podsumowując ten okres funkcjonowania całego systemu KKM postanowiliśmy nagrodzić  tego pasażera, który otrzymał KKM  jako 100-tysięczny. Okazała się nim Pani Małgorzata Rynczak z Krakowa. Nagrodą było doładowanie KKM. Ważność biletu okresowego na kolejny miesiąc przedłużył Pani Małgorzacie Mariusz Szałkowski dyrektor ds. przewozów w MPK.  100-tysięczna posiadaczka KKM nie kryła radości.

- Do tej pory nigdy nic nie wygrałam. Bardzo się cieszę z tej nagrody, tym bardziej, że po Krakowie podróżuję tramwajami i autobusami i cały czas korzystam z biletu miesięcznego  – stwierdziła Pani Małgorzata.

Dodała również, że od tej pory na pewno swoją kartę będzie doładowywać w automacie.

Krakowianie korzystają z automatów

KKM po pięciu miesiącach jest podstawowym nośnikiem biletów w Krakowie. Z automatu skorzystał już każdy statystyczny krakowianin, doładowując w nim swoją kartę, kupując bilet jednorazowy czy kartę postojową upoważniającą do zaparkowania samochodu w strefie płatnego parkowania (wszystkich operacji w automatach od początku uruchomienia usługi KKM zanotowaliśmy  już ponad 860 tys.).

Mimo, że cały czas wzrasta liczba osób korzystających z automatów, to od naszych pasażerów otrzymujemy coraz mniej skarg związanych z ich funkcjonowaniem. Osób, które miały problem z zakupem biletu w automacie jest ułamek procenta. Nie oznacza to jednak, że ten wynik nas satysfakcjonuje. Naszych pasażerów chcielibyśmy bowiem zapewnić, że cały czas pracujemy nad tym, aby system działał jeszcze sprawniej. Chcemy, aby każdy klient został obsłużony prawidłowo.

Przypomnijmy. System KKM, składający się z 60 automatów, 300 tys. kart i 80 urządzeń do ich kontroli kosztował 7,5 mln zł netto. 75 proc. tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS