Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

14.01.2009 Caravel-Civitas II – podsumowanie projektu

Unijny program badawczy Caravel-Civitas II dobiega końca. We wtorek 13 stycznia uczestnicy projektu i eksperci zajmujący się transportem podsumowali jego efekty.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie w ramach tego projektu realizowało trzy zadania: kupiło 5 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym, zamontowało kilkanaście bagażników rowerowych na autobusach oraz wprowadziło usługę autobusu na telefon na terenie Rybitw i Przewozu.

O tym ostatnim zadaniu uczestnikom spotkania szczegółowe informacje przekazał Adrian Obuchowicz z MPK S.A., odpowiedzialny za wdrożenie tej usługi w Krakowie.

Oprócz podsumowania funkcjonowania tej usługi, przedstawił on także plany dalszego rozwoju tele-busa, który cieszy się w Krakowie coraz większym zainteresowaniem.

Projekt CARAVEL to jeden z czterech programów realizowanych w ramach unijnej inicjatywy CIVITAS, adresowanej do miast, które złożyły najlepszą ofertę na działania związane z realizacją zrównoważonego rozwoju transportu. Partnerami projektu były: Kraków, Genua, Stuttgart oraz Burgos. W ramach inicjatywy realizowano kilkanaście przedsięwzięć, których wdrożenie miało przynieść efekty w postaci poprawy dostępności komunikacyjnej Krakowa, podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w transporcie i obniżenia jego uciążliwości ekologicznej. 

Jak zapowiadają przedstawiciele Miasta, mimo że druga edycja programu Caravel/Civitas kończy się, wiele przedsięwzięć, które rozpoczęto realizować w ramach unijnej inicjatywy będzie kontynuowanych. Wśród nich wymienia się wypożyczalnię miejskich rowerów, poszerzanie usługi autobusu na telefon, a także objęcie zintegrowanym systemem taryfowo-biletowym kolejnych korytarzy transportowych. W lepszym stopniu wykorzystany będzie internet, jako nowoczesne narzędzie przekazu.

Jeszcze w tym roku uruchomiona będzie też, w ramach portalu www.krakow.pl, specjalna strona internetowa o tematyce transportowej, gdzie użytkownik w jednym miejscu znajdzie wszystkie interesujące go wiadomości na temat poruszania się po Krakowie.

Nasze miasto będzie też wymieniać doświadczenia na temat działań w zakresie promowania czystego i proekologicznego transportu w ramach nowej unijnej inicjatywy Civitas Catalist.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.caravel-krakow.pl.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS