Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

23.01.2009 Tramwaj z niską podłogą dla Nowej Huty

Kolejny dwukierunkowy tramwaj typu N8 z elementem niskiej podłogi przyjechał  z Norymbergii do Krakowa.  Z myślą o mieszańcach Nowej Huty tramwaj ten prawdopodobnie już wkrótce pojawi się na linii nr 5, kursującej z Krowodrzy Górki do Wzgórz Krzesławickich.

Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. ma już sześć takich wagonów. W związku z tym, że posiadają one element niskiej podłogi, wożą one pasażerów na liniach nr 2 i nr 5. Z linii nr 2 kursującej do Cmentarza Rakowickiego często korzystają ludzie starsi odwiedzający groby swoich bliskich. To właśnie dla ich wygody kursują tam tramwaje z niską podłogą, aby ułatwić im wsiadanie i wysiadanie.

Również z myślą o mieszańcach Nowej Huty dwukierunkowe tramwaje z niską podłogą są wysyłane na linię nr 5 łączącą Krowodrzy Górkę ze Wzgórzami Krzesławickimi.

To nie ostatnie tego typu tramwaje w Krakowie. Do końca roku dwukierunkowych wagonów z niską podłogą przyjedzie jeszcze pięć.

(fot. T. Bielecki)

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS