Aktualności

05.02.2009

Krzysztof Globisz zapowiada przystanki

Od 14 lutego przez kilka najbliższych tygodni Krzysztof Globisz, znany i lubiany krakowski aktor będzie w 24 tramwajach zapowiadał dla pasażerów przystanki.

Każda podróż takim tramwajem rozpocznie się od powitania wszystkich wsiadających przez Krzysztofa Globisza.

Następnie głos znanego aktora pasażerowie usłyszą ok. 40 metrów przed zatrzymaniem si ę tramwaju na przystank ach.  Kolejna informacja pop ł ynie z g ł o ś ników tu ż po ruszeniu tramwaju z przystanku. Wtedy  Krzysztof Globisz po inform uje pasażerów ,  jaki b ę dzie nast ę pny przystanek .

Równocześnie do informacji głosowej nazwa przystanku pojawi się także na wewnętrznych tablicach tramwajów.

Warto podkreślić, że Krzysztof Globisz jest trzecim z kolei znanym krakowskim artystą, który zgodził się nagrać nazwy przystanków tramwajowych. Od soboty zastąpi on głos popularnego piosenkarza Grzegorza Turnaua. Jako pierwszą w krakowskich tramwajach pasażerowie mogli usłyszeć Annę Dymną.

Usługa głosowego zapowiadania przystanków  ma za zadanie  przede wszystkim  ułatwi ć podróż  tramwajami  osobom niewidomym i słabowidzącym. Słysząc nazwę przystanku z głośnika nie  muszą się one martwić, że nie w ysiądą tam gdzie to sobie zaplanowali.

Do nagrania nazw przystanków tramwajowych znanych krakowskich artystów zaprosili wspólnie „Dziennik Polski”, Radio Kraków i MPK S.A. w Krakowie. O wyborze artystów zadecydowały głosy czytelników „Dziennika Polskiego”.