Aktualności

17.02.2009

Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka zwyciężyła w konkursie BHP

Tradycją w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A. w Krakowie stała się rywalizacja o tytuł Najlepszej Stacji Obsługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W oficjalnym podsumowaniu 2008 roku, które odbyło się w siedzibie MPK S.A. I miejsce i tytuł najlepszej stacji zdobyła Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka. II miejsce ze stratą zaledwie kilku punktów uzyskała Stacja Obsługi Tramwajów Nowa Huta a III Stacja Obsługi i Remontów.

Jak wyjaśnia Aleksander Kowalczyk, Zakładowy Społeczny  Inspektor Pracy w MPK S.A. w Krakowie celem tego konkursu jest dalsza poprawa warunków pracy, systematyczne utrzymanie na stanowiskach pracy porządku i czystości oraz zmniejszenie wypadków przy pracy.

- W okresie trwania konkursu była przeprowadzana comiesięczna ocena każdej ze stacji. Ocenialiśmy i przyznawaliśmy punkty przede wszystkim  za czystość na placach postojowych i drogach wewnętrznych a także ład i porządek na stanowiskach pracy – podkreśla Aleksander Krawczyk.

W konkursie sprawdzana była także czystość ubrań roboczych oraz utrzymanie we właściwym stanie apteczek pierwszej pomocy.