Aktualności

27.02.2009

Prawie 60 kursów więcej od poniedziałku

Nowa linia tramwajowa nr 51 i dwa razy więcej kursów na linii nr 24 - to największe korzyści jakie otrzymają pasażerowie po zmianach w komunikacji tramwajowej. Nowa linia połączy Bieżanów Nowy z Dworcem Towarowym. 51 będzie kursować tylko w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, jako wzmocnienie ciągu tramwajowego od Bieżanowa Nowego do centrum Krakowa i wzmocnienie linii szybkiego tramwaju. Również mieszkańcy Kurdwanowa będą podróżować wygodniej. Od soboty linia nr 24 z Kurdwanowa do Bronowic będzie bowiem kursować w godzinach szczytu co 10 minut, a więc dwa razy częściej niż do tej pory. W sumie od poniedziałku w komunikacji tramwajowej przybędzie 59 kursów i 12 pociągów.

Zmiany obejmą także linie tramwajowe nr 6, 12, i 29.

Linia 12 będzie kursować w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), w godz. od ok. 8:30 do ok. 18:30 oraz w soboty, w godz. od ok. 9:15 do ok. 16:00. Nie będzie natomiast kursować w niedziele i święta.

Na linii 6 z kolei zmieni się częstotliwość w dni powszednie. Co 10 minut linia będzie kursować tylko w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach kursy będą wykonywane rzadziej, bo co 20 minut.

Wraz z uruchomieniem linii 51 zostanie zlikwidowana linia 29. Warto podkreślić, że linia 51 będzie wykonywać prawie trzy razy więcej kursów niż linia 29, a ponadto na odcinku Bieżanów Nowy – Rondo Mogilskie będzie wzmacniać linię 9.

 

Powyższe zmiany spowodują, że drobnym korektom zostaną poddane od soboty rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych. Będą to jednak niewielkie, wynoszące najwyżej kilka minut zmiany w godzinie przyjazdów i odjazdów.