Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.04.2009 Tele-bus na krakowskich Dniach Ziemi

Na krakowian i turystów, którzy 24 i 25 kwietnia przyszli na al. Róż obok Placu Centralnego w Nowej Hucie czekało mnóstwo atrakcji związanych z krakowskimi obchodami Dni Ziemi. Jedną z nich był prezentowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie zielony autobus, który na co dzień kursuje jako tele-bus. Odwiedzający mogli się dowiedzieć na czym polega usługa tele-busa oraz jak go zamówić. Nie brakowało również pytań o ekologiczne aspekty usługi tele-busa. Odwiedzający mogli się m.in. dowiedzieć, że tele-bus kursuje na obszarze Rybitw, Przewozu i Płaszowa,  że autobus przyjedzie nawet po jednego pasażera oraz że linię obsługują małe 8 metrowe autobusy Jelcza z silnikami spełniającymi europejskie normy emisji spalin.

Oprócz informacji odwiedzający stanowisko MPK S.A. mogli usiąść na fotelu kierowcy tele-busa i poczuć na własnej skórze jak to jest prowadzić autobus. Dla dzieci został także przygotowany specjalny stolik, na którym mogły malować pojazdy miejskiej komunikacji, autobusy i tramwaje. Oczywiście tematem przewodnim rysunków był tele-bus.

Przez dwa dni tele-busa zwiedziło bardzo dużo osób. Była to jedna z najpopularniejszych atrakcji tegorocznych Dni Ziemi.

 

 

 Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS