Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.04.2009 Czytniki w automatach KKM z certyfikatem

Zakończył się okres testów czytników kart płatniczych, które w sześciu automatach Krakowskiej Karty Miejskiej zostały zamontowane we wrześniu 2008 roku. Przez ponad pół roku przedstawiciele banku Pekao S.A. przyglądali się funkcjonowaniu tych urządzeń. W tym czasie czytniki musiały przejść wiele skomplikowanych prób. Eksperci badali m.in. jak zachowają się one w przypadkach użycia różnego rodzaju kart, w tym kart fałszywych.

- Bank sprawdził wszystkie czytniki zamontowane w automatach i stwierdził, że są bezpieczne. Tym samym  bank nadał tym urządzeniom swój certyfikat. W praktyce oznacza to, że płacenie kartą w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej jest całkowicie bezpieczne – wyjaśnia Dariusz Bojda, odpowiedzialny w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A. w Krakowie za cały system KKM.

W związku z tym, że bank przyznał certyfikat czytnikom zamontowanym w automatach KKM, będzie możliwy dalszy rozwój tej wygodnej dla pasażerów krakowskiej komunikacji usługi.

- Jeszcze w tym półroczu zamontujemy czytniki w kilku kolejnych automatach – zapewnia Dariusz Bojda.

Przypomnijmy, że w Krakowie stoją 63 automaty KKM. Można w nich wykupić bilety okresowe na wszystkie linie oraz bilety jednorazowe. Można to zrobić przez całą dobę.

System KKM składa się z 63 automatów, 300 tys. kart oraz 60 czytników do ich kontroli. Zostały one zakupione przez krakowskie MPK S.A. w ramach unijnego projektu. Dzięki temu 75 proc. kosztów wszystkich urządzeń pokryła Unia Europejska. Pozostałą część środków pokryło MPK S.A.

 

 

Lista automatów z czytnikami kart płatniczych:

Ul. Pawia (obok Galerii Krakowskiej)

Pl. Wszystkich Świętych

Ul. Lubicz (obok Dworca Głównego)

Ul. Westerplatte (obok Poczty Głównej)

Ul. Dunajewskiego (obok Teatru Bagatela)

Ul. St. Grota Roweckiego  (pętla autobusowa Ruczaj)

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS