Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.06.2009 MPK S.A. zdobyło tytuł Solidnego Pracodawcy

W piątej edycji prestiżowego konkursu „Solidny Pracodawca Roku”  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie zostało uznane za „Solidnego pracodawcę 2008 roku”. Organizatorzy tego prestiżowego programu docenili krakowskiego przewoźnika za to, że z wyróżnieniem wywiązuje się ze swoich zobowiązań względem pracowników.

- Ta nagroda bardzo mnie ucieszyła. Tym bardziej, że w konkursie brały udział tysiące firm z całej Polski. Znaleźć się więc wśród liderów to na pewno sukces. Cieszę się również z tego, że zostały docenione nasze wysiłki zmierzające do tego, aby mimo kryzysu panującego na świecie prowadzić korzystną dla wszystkich naszych pracowników politykę personalną – komentuje Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Krakowski przewoźnik zatrudnia ponad 2,5 tys. osób. Zarówno dla obecnych, jak i dla potencjalnych pracowników stanowi pewne, bezpieczne miejsce pracy. – Przywiązujemy wielką wagę do świadczeń oferowanych naszej kadrze – mówi Zbigniew Palenica. – Wynikiem tego jest dobra atmosfera, jaka u nas panuje. Myślę, że każdy z naszych ludzi może być z tego dumny i mieć komfort psychiczny wynikający ze stabilności miejsca pracy, bo trudno wyobrazić sobie Kraków bez komunikacji miejskiej. 

Oprócz atrakcyjnych warunków pracy, MPK S.A. umożliwia swojej kadrze rozwój zawodowy. W spółce funkcjonuje coroczny system oceny dla wszystkich stanowisk, służący jako narzędzie do rozwijania umiejętności pracowników, wskazywania ważnych informacji na temat ich zadań, a także przygotowywania programów szkoleń i doskonalenia zawodowego. Poza możliwością rozwoju kompetencji indywidualnych, firma zapewnia bogaty pakiet świadczeń socjalnych.


MPK S.A. już wcześniej zostało docenione za wzorowe podejście do pracowników.  W XV edycji konkursu „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, w kategorii zakładu pracy zatrudniającego ponad 250 pracowników, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. zdobyło pierwsze miejsce. – To oznacza, że władze MPK S.A. w Krakowie przywiązują do bezpieczeństwa swoich pracowników wielką wagę. Świadczy to także o dobrej atmosferze w tej firmie. Myślę, że każdy kto tu pracuje może być z tego dumny – powiedział po przyznaniu nagrody krakowskiemu przewoźnikowi Tadeusz Fic, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie.

Warto również podkreślić, że system zarządzania MPK S.A. po raz kolejny uzyskał certyfikat zgodności z wymaganiami norm ISO, czyli zarządzania ukierunkowanego na ciągłe doskonalenie spełniania wymagań Klienta z jednoczesnym dążeniem do możliwi znikomego negatywnego oddziaływania na środowisko. Audytorzy kontrolujący krakowskiego przewoźnika byli pełni uznania m.in. dla profesjonalizmu personelu wszystkich poziomów. 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS