Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.06.2009 MPK S.A. ogłosiło przetarg na zakup 24 nowych tramwajów

MPK S.A. w środę, 24 czerwca ogłosiło przetarg, który ma wyłonić dostawcę nowych wagonów.

Zamówione przez krakowskiego przewoźnika wagony będą niskopodłogowe, przegubowe o długości minimum 31 metrów i będą wyposażone w klimatyzację. Jednorazowo powinny przewieźć minimum 220 osób. Takich tramwajów MPK S.A. kupi 24. Będą kosztować ok. 210 mln zł netto.

- Przetarg będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap zakończy się we wrześniu. Wtedy nastąpi weryfikacja wszystkich firm, które zgłoszą się do przetargu. Te, które spełnią wszystkie wymogi zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu, który potrwa dwa miesiąca. Najwcześniej więc w listopadzie dowiemy się, kto będzie dostawcą nowych wagonów niskopodłogowych dla Krakowa – wyjaśnia Zbigniew Palenica,  wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Zwycięzca będzie miał 32 miesiące na realizację zamówienia od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje pojawią się na krakowskich ulicach w 2011 roku. Ostatni wagon powinien dotrzeć w połowie 2012 roku.

Zakupy nowych wagonów będą realizowane w ramach  unijnego projektu „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II”, na który oprócz zakupu nowych tramwajów składa się budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego do ul. Lipskiej oraz modernizacja ul. Długiej wraz z torowiskiem.

Pieniądze na realizację tych zadań w połowie będą pochodzić z unijnych funduszy. Pozostała część kosztów zostanie pokryta z kredytu jaki zaciągnie MPK S.A.

- Kredytu udzielą nam Europejski Bank Inwestycyjny oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju – mówi Zbigniew Palenica.

Koszty wszystkich inwestycji realizowanych w ramach unijnego projektu są szacowane na ok. 390 mln zł.

Przetargi, które wyłonią wykonawców budowy nowej linii tramwajowej oraz przebudowy ul. Długiej zostaną ogłoszone za klika tygodni.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS