Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

13.08.2009 Historyczny tabor na linii 15 i 122

W sobotę, 15 sierpnia na krakowskie ulice znów wyjachały zabytkowe autobusy i tramwaje. Tym razem historyczne pojazdy, wożące pasażerów kilkadziesiąt lat temu, pojawiły się na jednej linii tramwajowej nr 15 i jednej linii autobusowej nr 122.

Linię nr 15 kursującą z Cichego Kącika do Pleszowa obsługiwały dwa zabytkowe wagony typu 102N i 102Na z przełomu lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Z kolei linię autobusową 122 łączącą al. Przyjaźni z Zesławicami obsługiwał popularny czerwony Ogórek. Historyczne tramwaje kursowały od ok. 9.30 do 18.40. Ogórek woził pasażerów od 9.10 do 16.10.

W sobotę kursowała także krakowska linia muzealna nr 0, obsługiwana przez zabytkowy tabor (więcej informacji na stronie: www.muzealna.org).

Przejazdy historycznymi tramwajami i autobusami, które wyjechały na krakowskie ulice w sobotę to atrakcja, którą dla krakowian i turystów przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS