Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.09.2009 Nowe autobusy już w Krakowie

W środę, 2 września  po raz pierwszy na swoje trasy wyjechały nowe autobusy kupione w tym roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie. Sprowadzone przez krakowskiego przewoźnika autobusy są bardzo komfortowe. Są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację oraz w kasowniki z czytnikami Krakowskiej Karty Miejskiej. Zadbano w nich także o bezpieczeństwo pasażerów. W pojeździe znalazły się bowiem kamery monitorujące wnętrze oraz obszar na zewnątrz autobusu.

8,5-metrowe autobusy SanCity to nie jedyne nowe pojazdy, które w tym roku pojawią się w Krakowie. Oprócz nich MPK S.A. w Krakowie kupiło 17 niskopodłogowych autobusów przegubowych oraz 18 autobusów 12-metrowych. 

Krakowski tabor należy do najnowocześniejszych w Polsce. Ponad 93 proc. taboru MPK S.A. stanowią autobusy z niską podłogą. Po sprowadzeniu wszystkich zakupionych autobusów liczba pojazdów z klimatyzacją wzrośnie do ponad 90.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS