Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

11.09.2009 Walczyli o tytuł najlepszego w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”

Przez dwa dni pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. oraz MPK Serwis sp. z o.o. (spółka córka MPK S.A.) walczyli o tytuł najlepszego w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”. Konkurs ma już długą tradycję, w tym roku rywalizacja została bowiem zorganizowana po raz 10. W czwartek, 10 września rywalizowali ze sobą kierowcy, mechanicy oraz inspektorzy nadzoru ruchu. Dzień później, 11 września w konkursie startowali elektromechanicy oraz motorniczowie.

Najciekawsza rywalizacja rozegrała się wśród motorniczych. A to dlatego, że konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” w rywalizacji motorniczych wygrała kobieta. Pani Agnieszka Błońska z MPK Serwis pokonała aż 14 konkurentów, w tym 11 mężczyzn. Oprócz testu, sprawdzającego m.in. znajomość przepisów ruchu drogowego, wszyscy uczestnicy tego konkurs musieli się wykazać dużą sprawnością techniczną. Rywalizacja składała się z kilku konkurencji. Najpierw motorniczowie musieli zatrzymać się na przerywaczu (ok. 50 centymetrowy fragment sieci trakcyjnej, gdzie nie ma prądu), następnie tak prowadzić tramwaj, aby utrzymać prędkość dokładnie 25 km na godzinę a wreszcie zatrzymać się jak najbliżej przeszkody ustawionej w poprzek torowiska. Ważne w tym wszystkim było także to, aby wykonać te wszystkie czynności jak najszybciej.

W piątek oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Andrzej Mądry ze Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta.

Równie trudne zadania do wykonania mieli w czwartek, 10 września kierowcy autobusów. Oprócz testu teoretycznego ich konkurencja składa się z m.in. z parkowania oraz jazdy slalomem między ustawionymi bardzo blisko siebie „pachołkami”. Ważne w tym wszystkim było to, aby podczas wykonywania tych czynności prowadzić autobus płynnie. W środku pojazdu było ustawione wiadro z wodą. Im mniej wody się z niego wylało tym więcej punków uzyskiwał kierowca. W tej rywalizacji najlepsi okazali się kierowcy z zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Zajęli trzy pierwsze miejsca. Najlepszym kierowcą został Marek Trzmieliński. Z kolei najlepszą panią wśród kierowców została podobnie jak rok temu Pani Dorota Marta z zajezdni autobusowej Bieńczyce.

Równocześnie z kierowcami, o miano najlepszego rywalizowali w czwartek mechanicy. Zwycięzcą konkursu w tej grupie został Janusz Stokłosa ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Razem z kolegami zdobył on również 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej mechaników.

Ostatnią grupą, która rywalizowała w czwartkowym konkursie byli inspektorzy nadzoru ruchu. Najlepszym z nich okazał się Leszek Biliński.

Konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” jest doskonałą okazją dla pracowników MPK, aby mogli wymienić się między sobą doświadczeniami oraz podnieść kwalifikacje w wykonywanym przez siebie zawodzie. Daje on również możliwość zdrowej rywalizacji i integracji między pracownikami.

Podobnie jak w poprzednich latach zmagającym się kierowcom i motorniczym przyglądali się przedstawiciele krakowskiwej Policji i Straży Miejskiej.

 Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS