Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

29.09.2009 MPK S.A. w Krakowie w finale konkursu Lider Informatyki 2009

Redakcja tygodnika Computerworld zakwalifikowała krakowskiego przewoźnika do finału konkursu Lider Informatyki 2009 w sektorze publicznym. To, czy MPK pokona innych kandydatów do tego tytułu okaże się już jutro, 30 września, podczas finałowej gali.

Sam konkurs ma już długą, bo 13-letnia historię i należy do najbardziej prestiżowych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Lider Informatyki wyłania organizacje odnoszące sukcesy w dziedzinie biznesowych zastosowań IT. Dotychczas do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 800 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej.

Jak podaje redakcja Computerworld w tegorocznej edycji konkursu konkurencja pomiędzy startującymi była wyjątkowo zacięta. Do rywalizacja stanęło bowiem aż 70 podmiotów, w tym znane instytucje finansowe, firmy usługowe i przedsiębiorstwa przemysłowe.

Oceniając kandydatury jurorzy brali pod uwagę cztery kryteria: doskonałość organizacyjną, innowacyjność, kreowanie wartości biznesowej przez dział IT oraz spójność strategii IT z biznesem. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało 17 podmiotów.

Warto podkreślić, że nominacja krakowskiego przewoźnika to efekt stosowania nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie informatyki. Jednym z nich było wdrożenie systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie IFS Applications w MPK w Krakowie, które objęło najważniejsze obszary działalności przedsiębiorstwa, w tym: zarządzanie procesami wewnętrznymi, kontroling finansowy, planowanie remontów, monitorowanie stanu magazynu i zarządzanie zasobami ludzkimi i obsługę płac. Wdrożenie systemu IFS Applications usprawniło obieg informacji w firmie, wpłynęło również na obniżenie kosztów obsługi informatycznej spółki.

„Przedsiębiorstwa komunikacyjne są firmami o szerokim profilu działalności, złożonej strukturze jak również charakteryzują się także dużym zatrudnieniem. Obok działalności usługowej (przewóz osób) prowadzą również działalność serwisową (naprawy taboru) oraz magazynową. Systemy klasy ERP wspomagające zarządzanie pozwalają w przedsiębiorstwie tego typu na lepsze wykorzystanie zasobów i wpływają na poziom świadczonych usług” – powiedział Marcin Taranek, prezes Zarządu IFS CEE. 

Więcej informacji na temat konkursu Lider Informatyki 2009 mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: http://www.computerworld.pl/lider/2009/konkurs.html 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS