Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

02.10.2009 MPK S.A. w Krakowie wyróżnione tytułem Lidera Informatyki 2009

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie otrzymało tytuł Lidera Informatyki 2009 w kategorii Sektor Publiczny, w konkursie organizowanym od 13 lat przez magazyn Computerworld. Ta prestiżowa nagroda została przyznana za  sprawne zarządzanie komunikacją publiczną, dzięki wykorzystaniu narzędzi informatycznych, w tym systemu klasy ERP IFS Applications. Tytuł Lidera Informatyki po raz pierwszy w historii konkursu trafił do przedsiębiorstwa komunikacyjnego. 

Konkurs Lider Informatyki wyłania przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w dziedzinie informatyzacji. Organizowany jest od 13 lat i jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem konkursowym branży IT w Polsce. Główna nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: instytucje finansowe, przemysł, handel i usługi, sektor publiczny, małe i średnie przedsiębiorstwa. Dotychczas w konkursie brało udział ponad 800 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej.

W opinii jury konkursu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie wyróżnia się najniższymi kosztami realizacji usług komunikacji miejskiej w kraju i należy do 10 najlepszych tego typu firm na świecie. Wynika to głównie z zastosowania zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP, obejmującego najważniejsze procesy w firmie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie realizuje usługi przewozowe na terenie aglomeracji krakowskiej poprzez 148 linii autobusowych (w tym 58 linii podmiejskich) oraz 25 linii tramwajowych. Dysponuje taborem obejmującym 423 wagony tramwajowe oraz 512 autobusów. Obecnie MPK w Krakowie zatrudnia ponad 2 500 pracowników, w tym około 1 300 kierowców i motorniczych. Oprócz usług komunikacyjnych Spółka prowadzi działalność usługową, gospodarczą i handlową.

 W krakowskim MPK wykorzystywane są następujące moduły IFS Applications: IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Sprzedaż i Serwis, IFS Remonty, IFS Zasoby Ludzkie oraz IFS Płace. Z systemu
IFS Applications korzysta obecnie 159 użytkowników.
Wdrożenie systemu IFS Applications usprawniło obieg informacji w firmie, wpłynęło również na obniżenie kosztów obsługi informatycznej spółki.

System IFS Applications wspomaga i integruje przebieg procesów w przedsiębiorstwie. Pomaga też właściwie gospodarować dostępnymi środkami i zasobami. Najważniejsze, aby ludzie potrafili odpowiednio te szerokie możliwości wykorzystywać" - mówi Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie.

Dumy z uzyskania tytułu Lidera Informatyki nie kryje Andrzej Bilski, kierownik działu Informatyki w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A. w Krakowie. 

„Bardzo się cieszę, że kapituła najbardziej prestiżowego konkursu dla branży IT doceniła realizowaną przez nas strategię zakładającą wykorzystanie nowoczesnych technologii – powiedział Andrzej Bilski.

Z kolei Marcin Taranek, prezes Zarządu IFS CEE podkreśla, że systemy klasy ERP pozwalają przedsiębiorstwom komunikacyjnym na lepsze wykorzystanie zasobów i wpływają na wzrost rentowności.

„Tytuł Lider Informatyki 2009 przyznany MPK w Krakowie jest tego potwierdzeniem” – dodaje Marcin Taranek.

Więcej informacji na temat konkursu Lider Informatyki 2009 znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.computerworld.pl/lider/2009/konkurs.html

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. (www.mpk.krakow.pl)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie powstało w 1997 roku, po przekształceniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o.. Krakowskie MPK jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej realizującym usługi przewozowe na terenie aglomeracji krakowskiej poprzez 148 linii autobusowych (w tym 58 linii podmiejskich) oraz 25 linii tramwajowych. Przedsiębiorstwo dysponuje taborem obejmującym 423 wagony oraz 506 autobusów. Obecnie MPK w Krakowie zatrudnia ponad 2 500 pracowników, w tym około 1 300 kierowców i motorniczych.

 

IFS i IFS Applications™ (www.IFSWORLD.com)

IFS (XSSE: IFS) - globalny dostawca aplikacji biznesowych - oferuje systemy informatyczne klasy ERP wspierające zarządzanie umożliwiające organizacjom szybkie reagowanie na zmiany rynkowe. Rozwiązania IFS umożliwiają elastyczną alokację zasobów w celu poprawy efektywności biznesowej oraz uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Założona w 1983 r. firma IFS jest pionierem rozwiązań informatycznych opartych na architekturze komponentowej, która ułatwia wdrożenie, eksploatację i aktualizację systemu. System IFS Applications dostępny jest w 54 krajach w 23 wersjach językowych. IFS posiada ponad 600 tys. użytkowników w siedmiu kluczowych sektorach. Są t lotnictwo i obronność, motoryzacja, przemysł maszynowy, produkcja procesowa, sektor konstrukcyjno-budowlany, dystrybucja detaliczna i hurtowa, energetyka oraz sektor użyteczności publicznej i telekomunikacji.

IFS Applications zapewnia rozszerzoną funkcjonalność ERP zawierającą: CRM, zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM), zarządzanie cyklem życia produktów (PLM), efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem (CPM), zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO).

W rankingach zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 160 klientów z 4 biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Złomrex S.A., Slovnaft S.A., Kopex S.A., PGE Elektrownia Bełchatów S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie S.A., Południowy Koncern Energetyczny S.A., Transsystem S.A., Nestle Waters Polska S.A., Hutmen S.A., PRM Mosty Łódź S.A., Śnieżka S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A. i wiele innych firm.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Karina Grygielska

PR | IFS CEE

Tel: +48 (22) 577 45 41

E-mail:karina.grygielska@ifsworld.com

 

Marek Gancarczyk, Specjalista ds. Public Relations

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A.

Tel: +48 12 254 11 04

E-mail: mgancar@mpk.krakow.pl

 

 

Agnieszka Kropiwiec, Account Manager,

Solski Burson-Marsteller

Tel: +48 (22) 242 86 23                                      

E-mail: akropiwiec@solskibm.pl

 

 

 Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS