Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

07.10.2009 Modernizacja ul. Długiej coraz bliżej

Dzisiaj, 6 października w Biuletynie Wspólnot Europejskich został ogłoszony przetarg na modernizację ul. Długiej. Firmy, które będą chciały w nim wystartować mają czas do 17 listopada na składanie ofert. Po tym terminie wszystkie oferty będą dokładnie sprawdzone a następnie zostanie wybrany wykonawca inwestycji. Jeżeli nie będzie protestów to po 10 dniach od wyboru zostanie podpisana umowa ze zwycięzcą przetargu. Przebudowa ul. Długiej rozpocznie się na początku kwietnia przyszłego roku i potrwa maksymalnie trzy miesiące. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 35 mln zł (brutto).

Dzięki  tej przebudowie ulica Długa zyska zupełnie inny wygląd. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne, nowe chodniki oraz zatoki parkingowe. Dodatkowo od ul. Helclów do al. Słowackiego zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa.

- Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i komfort krakowian podróżujących po tej trasie. Na wysokości przystanków zostaną znacznie poszerzone chodniki. To zapewni bezpieczne wsiadanie i wysiadanie pasażerów z tramwajów. Warto także podkreślić, że torowisko będzie wybudowane w najnowszej technologii. Użyte do tego materiały umożliwią wytłumienie drgań i wyciszenie hałasu, który powstaje przy przejeździe tramwaju – wyjaśnia Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Przebudowa ul. Długiej to jedna z trzech inwestycji realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie w ramach unijnego projektu Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Krakowskiej – etap II. Oprócz modernizacji ul. Długiej przewoźnik wybuduje także nową linię tramwajową z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski do Płaszowa oraz kupi 24 nowoczesne, niskopodłogowe wagony.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS