Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

29.10.2009 Strażacy MPK na ćwiczeniach

W piątek 23 października 2009 punktualnie o godzinie 12.00 na terenie Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka rozpoczęły się jesienne ćwiczenia sportowo-pożarnicze Ochotniczej Straży Pożarnej MPK S.A. w Krakowie.

W rywalizacji drużynowej startowało 6 sekcji reprezentujących dwie stacje obsługi tramwajów, trzy stacje obsługi autobusów oraz stacja obsługi i remontów. Każda z drużyn miała za zadanie w jak najkrótszym czasie rozwinąć węża gaśniczego i precyzyjnym strumieniem wody strącić ustawione w odległości kilkunastu metrów przedmioty.

W tej rywalizacji zwyciężyli strażacy ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, drugie miejsce zajęła sekcja ze Stacji Obsługi i Remontów a trzecia była sekcja ze Stacji Obsługi Autobusów Płaszów. Kolejne miejsca zajęli strażacy ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka, Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta i Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce.

Oprócz rywalizacji drużynowej w tym roku były także konkurencje indywidualne, w których startowali przedstawiciele poszczególnych sekcji. Sama konkurencja polegała na jak najszybszym ugaszeniu ognia. Spośród wszystkich startujących w tej konkurencji zawodników najlepszy okazał się Krzysztof Bochnia ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka.

Warto podkreślić, że w trakcie zawodów zademonstrowane zostały systemy gaszenia i sygnalizacji pożarów w komorze silnikowej w najnowszych autobusach marki Autosan oraz Mercedes-Benz Citaro.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS