Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

18.11.2009 Pięć ofert na przebudowę ul. Długiej

17 listopada w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie otwarto oferty na przebudowę ul. Długiej. W sumie było ich pięć. Najtańsza z nich jest o 12,5 mln zł niższa od ceny przewidywanej przez kosztorys inwestorski (zakładał on kwotę 33 mln 271 tys. 523 zł. i 71 gr.). Najdroższą ofertę przysłało konsorcjum trzech firm: Infrastruktura Spółka z o.o. – lider, partnerzy: Eurovia Polska i MPK Łódź Spółka z o.o. 

Oferty przysłały następujące firmy i konsorcja:

1.      Ziajka Zbigniew – Przedsiębiorstwo Drogowe

Cena: 23 mln 127 tys. 663 zł i 59 gr.

2.      Konsorcjum firm: ZUE S.A. - lider, partnerzy: Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, R.D.M. Śródmieście

Cena: 22 mln 451 tys. 394 zł i 89 gr.

3.      Budostal-5 S.A

Cena: 22 mln 451 tys. 538 zł i 63 gr.

4.      Konsorcjum firm: Mota-Engil Polska S.A. – lider, partnerzy: Mota-Engil Engenharia e Construcao, KZN Bieżanów

Cena: 20 mln 738 tys. 150 zł i 96 gr.

5.      Konsorcjum firm: Infrastruktura Spółka z o.o. – lider, partnerzy: Eurovia Polska, MPK Łódź Spółka z o.o.

Cena: 23 mln 789 tys. 997 zł i 57 gr.

 

Wszystkie oferty będą teraz szczegółowo sprawdzane. Następnie z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa.

Roboty drogowe w ul. Długiej rozpoczną się na początku kwietnia przyszłego roku i trwać będą maksymalnie trzy miesiące. Dzięki  tej przebudowie ulica Długa zyska zupełnie inny wygląd. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne, nowe chodniki oraz zatoki parkingowe. Dodatkowo od ul. Helclów do al. Słowackiego zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa.

- Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i komfort krakowian podróżujących po tej trasie. Na wysokości przystanków zostaną znacznie poszerzone chodniki. To zapewni bezpieczne wsiadanie i wysiadanie pasażerów z tramwajów. Warto także podkreślić, że torowisko będzie wybudowane w najnowszej technologii. Użyte do tego materiały umożliwią wytłumienie drgań i wyciszenie hałasu, który powstaje przy przejeździe tramwaju – wyjaśnia Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Przebudowa ul. Długiej to jedna z trzech inwestycji realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie w ramach unijnego projektu Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Krakowskiej – etap II.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS