Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

18.12.2009 Nowe autobusy dla krakowskiej komunikacji

 

Do Krakowa dotarły już wszystkie z 23 nowych autobusów zakupionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, tj. 5 przegubowych Solarisów U18 oraz 18 standardowych Solarisów U12. Pojazdy te począwszy od czwartku 17 grudnia są kierowane na linie komunikacyjne do obsługi pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie.

 

Sprowadzone przez krakowskiego przewoźnika autobusy są bardzo komfortowe. Są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację oraz w kasowniki z czytnikami Krakowskiej Karty Miejskiej. Zadbano w nich także o bezpieczeństwo pasażerów. W pojeździe znalazły się bowiem kamery monitorujące wnętrze oraz obszar na zewnątrz autobusu. 

 

Krakowski tabor należy do najnowocześniejszych w Polsce. 95 proc. taboru MPK S.A. stanowią autobusy z niską podłogą. Po sprowadzeniu wszystkich zakupionych autobusów liczba pojazdów z klimatyzacją wzrosła do ponad 120.

 

Nowo zakupione autobusy zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy typu Jelcz 181MB, Scania 113ALB oraz Autosan H6.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS