Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.02.2010 Umowa kredytowa na unijny projekt podpisana

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie podpisało dzisiaj (24 lutego) umowę kredytową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, która zapewni finansowanie projektu Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II. W przyszłym miesiącu podobna umowa zostanie podpisana z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.  Łączna wartość kredytu zaciągniętego w obu europejskich bankach wyniesie 220 mln zł.

Zdobyte dzięki kredytowi pieniądze to połowa środków, które są potrzebne do realizacji projektu, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa zyskają nową linię tramwajową z ronda Grzegórzeckiego do ul. Golikówka, 24 nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje oraz przebudowaną i zmodernizowana ul. Długą.

Druga połowa środków potrzebnych na realizację projektu będzie pochodzić z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.  W sumie koszt realizacji całego projektu wyniesie ok. 400 mln zł.

- W najbliższych dniach spodziewamy się ostatecznej decyzji Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie potwierdzającej przyznanie nam współfinansowanie naszego projektu – mówi Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Zgodność krakowskiego projektu z unijnymi wymogami, która była niezbędna do uzyskania unijnej dotacji, potwierdzili konsultanci Komisji Europejskiej Jaspers już w grudniu 2009 roku. 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS