Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.02.2010 Wystarczy 1 metr!

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie rozpoczyna kampanię  informacyjną skierowaną do kierowców. Jej hasłem będzie zdanie „Wystarczy 1 metr!” 

Hasło jest związane z jednym z najbardziej uciążliwych dla pasażerów komunikacji miejskiej wykroczeń, jakie popełniają kierowcy w Krakowie.  A jest nim parkowanie samochodów zbyt blisko torowiska, co skutecznie blokowało przejazd tramwajom prawie 200 razy w 2009 roku i już ponad 50 razy w roku 2010. Akcja w Krakowie jest częścią ogólnopolskiej akcji, którą prowadzi również Poznań i Wrocław.

Chcemy dotrzeć do kierowców z informacją i apelem, aby zanim zostawią swój zaparkowany samochód zastanowili się, czy nie stoi on zbyt blisko torowiska. Stąd hasł „Wystarczy 1 metr”, ponieważ jest to taka odległość pojazdu od torowiska, która pozwala motorniczemu bezpiecznie przejechać obok zaparkowanego samochodu.

Kampanię informacyjną chcemy rozpocząć 1 marca i prowadzić ją przez miesiąc. W tym czasie na siedmiu ulicach Krakowa, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania torowisk (ul. Zwierzyniecka, Rakowicka, Długa, Karmelicka, Piłsudskiego, Kalwaryjska, Franciszkańska), kierowcom będą rozdawane ulotki informacyjne. W ramach kampanii pojawi się także reklama na tramwaju.

Nie chodzi nam jednak tylko o informowanie kierowców. Równie ważne są dla nas praktyczne działania, które wpłyną na zmniejszenie liczby przypadków zablokowania tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowany samochód. Dlatego będziemy ściśle współpracować ze Strażą Miejską. W ramach wspólnych działań od 1 do 31 marca strażnicy zwrócą szczególną uwagę na problem parkowania kierowców na tych ulicach, na których najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów, a więc na ul. Zwierzynieckiej, Rakowickiej, Długiej, Karmelickiej, Piłsudskiego, Kalwaryjskiej, Franciszkańskiej.

Dodatkowo podczas trwania całej akcji będziemy współpracować z portalem swietekrowy.pl. Każdy, kto zrobi zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu na ulicy, który blokuje lub utrudnia przejazd tramwajom, będzie go mógł zamieścić na tym portalu. Wystarczy wejść na stronę www.swietekrowy.pl i poszukać zakładki poświęconej tylko i wyłącznie akcji: „Wystarczy 1 metr”. 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS