Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.03.2010 Rusza budowa estakady - będą zmiany w ruchu

Od czwartku zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej. Dla kierowców zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Nowej Huty. Ruch będzie się odbywał tylko po dwóch pasach jedni w kierunku ul. Wielickiej, po jednym pasie w każdym kierunku. Zwężenie zostanie wprowadzone od zjazdu z estakady nad ul. Wielicką aż do stacji Orlenu przed skrzyżowaniem z ul. Nowohuckiej z ul. Saską.

W związku z tymi ograniczenia na ul. Nowohuckiej zmieni się także organizacja ruchu na całym skrzyżowaniu ul. Nowohuckiej, Klimeckiego i Płaszowskiej:

  1. Nie będzie przejazdu na wprost z ul. Płaszowskiej w ul. Klimeckiego. Jedyny dopuszczony kierunek ruchu dla samochodów osobowych to skręt z ul. Płaszowskiej w prawo w ul. Nowohucką. W lewo będą mogły skręcać tylko autobusy MPK.
  2. Nie będzie możliwości  lewoskrętu z al. Powstańców Wielkopolskich w ul. Klimeckiego. Będzie można skręcać  w prawo w ul. Płaszowską  lub jechać prosto ul. Nowohucką.
  3. Z ul. Klimeckiego nie będzie można skręcać w lewo w ul. Nowohucką. Jedynymi możliwymi kierunkami jazdy będzie jazda na wprost w ul. Płaszowską i skręt w prawo w al. Powstańców Wielkopolskich. 
  4. Ul. Portowa zostanie zamknięta na czas remontu. Prawdopodobny termin poprowadzenia tam objazdu to 1 kwietnia. 

Objazdy:

1.       Od Herlinga Grudzińskiego ul. Dekerta, następnie ul. Kiełkowskiego do al. Powstańców Wielkopolskich.

2.       Objazdy zostaną też poprowadzone al. Pokoju do ronda Grzegórzeckiego.

 

 

Estakada w ciągu ul. Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich będzie miała 116,6  metrów długości. Będzie się składać z dwóch niezależnych konstrukcji. Każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Szerokość obu jezdni wyniesie 7 m. Po obu stronach estakady zostaną zamontowane ekrany akustyczne o wysokości ok. 2,5 m. Cała powierzchnia jezdni estakady ma prawie 2 tys. metrów kwadratowych. Estakada w najwyższym punkcie będzie wznosiła się 6 metrów nad ul. Nowohucką. Koszt budowy estakady wyniesie ok. 38 mln zł.

Pod estakadą zostało zaprojektowane rondo, po którym będą poruszać się samochody. Pojadą tamtędy również tramwaje, po nowo wybudowanej linii tramwajowej łączącej rondo Grzegórzeckie z ul. Golikówka.

Warto podkreślić, że budowa estakady mimo, że jest realizowana w ramach unijnego projektu: Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II, będzie w całości finansowana z budżetu gminy Kraków.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS