Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

04.03.2010 Gdzie przesiadka? Usłyszysz w tramwaju

Pasażerowie podróżujący krakowskimi tramwajami usłyszą nowe komunikaty, które postanowiło wprowadzić MPK S.A. w Krakowie. Obecnie lektor zapowiada nazwę przystanku, na którym wagon się zatrzymuje oraz nazwę następnego przystanku na trasie przejazdu. Od 3 marca oprócz tych informacji pasażerowie usłyszą także zapowiedzi punktów przesiadkowych.

- Lektor najpierw zapowie nazwę przystanku, a następnie pasażerowie usłyszą komunikat o możliwości przesiadki, czy to na inne linie tramwajowe, czy też autobusowe – wyjaśnia Piotr Podsadecki, odpowiedzialny za wdrożenie nowych komunikatów w tramwajach.

W środę nowe komunikaty zapowiadające punkty przesiadkowe pojawią się w części niskopodłogowych wagonów. Do końca tygodnia, taka informacja będzie już funkcjonować we wszystkich 50 nowoczesnych tramwajach, a więc, w co czwartym pojeździe.

To jednak nie koniec planów krakowskiego przewoźnika. Jeszcze w tym roku zapowiedzi punktów przesiadkowych lektor w tramwaju zapowie w języku angielskim. Wszystko po to, aby ułatwić podróże w Krakowie również obcokrajowcom.

Przypomnijmy. Obecnie informacja głosowa funkcjonuje w 50 nowoczesnych wagonach tramwajowych (25 proc. taboru). MPK S.A. w Krakowie, planuje jednak systematycznie zwiększać ich liczbę. Głosowe zapowiedzi przystanków ułatwiają podróż przede wszystkim osobom niewidomym i słabowidzącym. Dzięki tego rodzaju usprawnieniom, wiedzą one dokładnie, gdzie aktualnie się znajdują i kiedy powinny wysiąść.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS