Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.03.2010 Zaparkował zbyt blisko torowiska - zablokował tramwaje

Przez 18 minut tramwaje nie mogły dzisiaj (5 marca) dojechać do Cmentarza Rakowickiego. Wszystko przez źle zaparkowany samochód. Kierowcy postawił go na ul. Rakowickiej tak blisko torowiska, że przejazd tramwaju był niemożliwy. Dlatego od 7.25 do 7.43 linie nr 2 i 11 jeździły do pętli Wieczysta.

Kierowca nieprawidłowo zaparkowanego samochodu nie zastosował się do prostej zasady, do której namawiamy w naszej akcji „Wystarczy 1 metr”.  Gdyby parkował z głową uniknąłby 300 zł mandatu i 1 punktu karnego.

Przypomnijmy, że od 1 marca próbujemy dotrzeć do kierowców z informacją i apelem, aby zanim zostawią swój zaparkowany samochód zastanowili się, czy nie stoi on zbyt blisko torowiska. Stąd hasł „Wystarczy 1 metr”, ponieważ jest to taka odległość pojazdu od torowiska, która pozwala motorniczemu bezpiecznie przejechać obok zaparkowanego samochodu.

W czasie akcji na ulicach Krakowa, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania torowisk (ul. Zwierzyniecka, Rakowicka, Karmelicka, Piłsudskiego, Kalwaryjska, Franciszkańska), kierowcom będą rozdawane ulotki informacyjne. W ramach kampanii pojawiła się także reklama na tramwaju.

Nie chodzi nam jednak tylko o informowanie kierowców. Równie ważne są dla nas praktyczne działania, które wpłyną na zmniejszenie liczby przypadków zablokowania tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowany samochód. Dlatego ściśle współpracujemy ze Strażą Miejską. W ramach wspólnych działań od 1 do 31 marca strażnicy zwrócą szczególną uwagę na problem parkowania kierowców na tych ulicach, na których najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów, a więc na ul. Zwierzynieckiej, Rakowickiej, Długiej, Karmelickiej, Piłsudskiego, Kalwaryjskiej, Franciszkańskiej.

Dodatkowo podczas trwania całej akcji będziemy współpracować z portalem swietekrowy.pl. Każdy, kto zrobi zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu na ulicy, który blokuje lub utrudnia przejazd tramwajom, będzie go mógł zamieścić na tym portalu. Wystarczy wejść na stronę www.swietekrowy.pl i poszukać zakładki poświęconej tylko i wyłącznie akcji: „Wystarczy 1 metr”. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS