Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

09.03.2010 Jedna oferta w przetargu na dostarczenie nowoczesnych tramwajów

Tylko jedna oferta wpłynęła do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie na dostarczenie 24 niskopodłogowych wagonów. Przysłało ją konsorcjum firm Bombardier Transportation i Vossloh Kiepe. Z przysłanej oferty wynika, że produkcja wszystkich wagonów zakończy się w 32 miesiące od daty podpisania umowy. Z kolei pierwszy wagon ma być gotowy w 20 miesięcy od podpisania umowy. Koszt dostarczenia wszystkich 24 niskopodłogowych tramwajów wyniesie 58 mln 680 tys. euro (netto). Jeden wagon będzie kosztował 2 mln 445 tys. euro (netto).

Złożona oferta będzie teraz sprawdzana. Jeżeli okaże się, że jest ona poprawna i nie ma konieczności zwracania się do oferentów o dodatkowe wyjaśnienia to jest szansa, że do miesiąca umowa z firmami Bombardier Transportation i Vossloh Kiepe zostanie podpisana. Wtedy pierwszy tramwaj mógłby wyjechać na krakowskie ulice już na początku 2012 roku a ostatni w pierwszym kwartale 2013 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS