Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

31.03.2010 Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Basztowej i Długiej

undefinedWe wtorek, 6 kwietnia rozpocznie się przebudowa ul. Długiej oraz skrzyżowania ul. Długiej z Basztową w ramach unijnego projektu, który realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. W związku z tymi pracami dla ruchu całkowicie zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Długiej z Basztową. Zmieni się tym samym trasa kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych. O tym jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w czasie trwania prac można przeczytać w naszym komunikacie. Wszystkich pasażerów zachęcamy także do sprawdzenia zmian na mapie komunikacji tramwajowej, przygotowanej specjalnie na czas trwania inwestycji.

W związku z tym, że zmiany w komunikacji zostaną wprowadzone tuż po świętach Wielkanocnych apelujemy i zachęcamy pasażerów do czytania komunikatów, zarówno na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl jak i tych umieszczonych na przystankach.

Apelujemy także do wszystkich pasażerów, aby przed podróżą tramwajem sprawdzili rozkład jazdy na stronie krakowskiego przewoźnika. Po 6 kwietnia, po zamknięciu skrzyżowania ul. Długiej z Basztową zmieni się bowiem rozkład jazdy wszystkich linii tramwajowych.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Długiej to jedna z trzech inwestycji (obok budowy nowej linii tramwajowej do Płaszowa i zakupu 24 niskopodłogowych tramwajów) realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie w ramach unijnego projektu Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Krakowskiej – etap II. To oznacza, że połowa środków potrzebnych na tę inwestycję będzie pochodzić z unijnych funduszy.

Dzięki  przebudowie ulica Długa zyska zupełnie inny wygląd. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne, nowe chodniki oraz zatoki parkingowe.

Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i komfort krakowian podróżujących po tej trasie. Na wysokości przystanków zostaną znacznie poszerzone chodniki. To zapewni bezpieczne wsiadanie i wysiadanie pasażerów z tramwajów. Warto także podkreślić, że torowisko będzie wybudowane w najnowszej technologii. Użyte do tego materiały umożliwią wytłumienie drgań i wyciszenie hałasu, który powstaje przy przejeździe tramwaju. 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS