Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.04.2010 Roboty na skrzyżowaniu ruszyły

Ruszyły już prace przy przebudowie ul. Długiej oraz skrzyżowania ul. Długiej z Basztową w ramach unijnego projektu, który realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. Przypominamy, że w związku z tymi pracami od wtorku dla ruchu całkowicie zamknięte zostało skrzyżowanie ul. Długiej z Basztową. Zmieniły się tym samym trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych. O tym jak funkcjonuje komunikacja miejska w czasie trwania prac można przeczytać w naszym komunikacie. Wszystkich pasażerów zachęcamy także do sprawdzenia zmian na mapie komunikacji tramwajowej, przygotowanej specjalnie na czas trwania inwestycji.

Apelujemy i zachęcamy pasażerów do czytania komunikatów, zarówno na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl jak i tych umieszczonych na przystankach.

Apelujemy także do wszystkich pasażerów, aby przed podróżą tramwajem sprawdzili rozkład jazdy na stronie krakowskiego przewoźnika. Po 6 kwietnia, po zamknięciu skrzyżowania ul. Długiej z Basztową zmieniły się bowiem rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Długiej to jedna z trzech inwestycji (obok budowy nowej linii tramwajowej do Płaszowa i zakupu 24 niskopodłogowych tramwajów) realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie w ramach unijnego projektu Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Krakowskiej – etap II. To oznacza, że połowa środków potrzebnych na tę inwestycję będzie pochodzić z unijnych funduszy.

Dzięki  przebudowie ulica Długa zyska zupełnie inny wygląd. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne, nowe chodniki oraz zatoki parkingowe.

Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i komfort krakowian podróżujących po tej trasie. Na wysokości przystanków zostaną znacznie poszerzone chodniki. To zapewni bezpieczne wsiadanie i wysiadanie pasażerów z tramwajów. Warto także podkreślić, że torowisko będzie wybudowane w najnowszej technologii. Użyte do tego materiały umożliwią wytłumienie drgań i wyciszenie hałasu, który powstaje przy przejeździe tramwaju.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS