Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

09.04.2010 Kolejne zmiany w rejonie ul. Lipskiej

Od poniedziałku, 12 kwietnia w związku z pracami związanymi z budową nowej linii tramwajowej do Płaszowa, w rejonie ul. Lipskiej zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Najważniejszą z nich będzie zamknięcie przejazdu z ul. Rzebika w ul. Przewóz w obu kierunkach. Dla kierowców zostały wyznaczone trasy objazdowe ulicami: Goszczyńskiego i Węglarską.

Kolejną istotną zmianą będzie zlikwidowanie lewoskrętu z ul. Lipskiej w kierunku ul. Myśliwskiej. Dla kierowców kilkaset metrów za dotychczasowym lewoskrętem będzie przygotowany przejazd, na którym będą mogli zawracać i skręcając w prawo z ul. Lipskiej kierować się w stronę ul. Myśliwskiej.

O zmianach w komunikacji autobusowej w rejonie ul. Lipskiej można przeczytać w naszym komunikacie.

Przypomnijmy, że kierowców cały czas czekają utrudnienia na ul. Nowohuckiej i skrzyżowaniu ul. Nowohuckiej, Płaszowskiej i Klimeckiego oraz na ul. Klimeckiego i Herlinga Grudzińskiego.

Wszystkie te ograniczenia są związane z budową nowej linii tramwajowej, która połączy rondo Grzegórzeckie z ul. Golikówka. Linia będzie miała 4,2 km długości. Na jej trasie będzie siedem przystanków. Z budową nowego torowiska jest związana budową ok. kilometrowego odcina nowej ulicy Kuklińskiego a także budowa estakady w ciągu ul. Nowohuckiej i al. Powstańców Wielkopolskich. 

Budowa nowej linii tramwajowej jest realizowana w ramach unijnego projektu: Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II. Beneficjentem projektu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie.
Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS