Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.10.2009 Najstarszy w Polsce autobus i otwarta zajezdnia tramwajowa

W środę, 16 września rozpoczął się w Krakowie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem „Popraw klimat swojego miasta”. Podobnie jak to było w poprzednich latach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. włączyło się w organizację ETZT. Krakowski przewoźnik przygotował dla mieszkańców miasta i turystów wiele atrakcji. 

W sobotę, 19 września na Małym Rynku od 11.00 do 18.00 był prezentowany najstarszy w Polsce autobus. Ten niezwykły pojazd to Durant wyprodukowany w 1929 roku. 

Jednocześnie ci, którzy byli ciekawi jak wygląda zajezdnia tramwajowa mieli okazję tę swoją ciekawość zaspokoić. W sobotę, 19 września od 10.00  do 15.00  była otwarta dla zwiedzających zajezdnia tramwajowa Podgórze przy ul. Brożka.

W niedzielę 20 września tych atrakcji przygotowanych przez MPK S.A. również nie zabrakło. Przede wszystkim na Małym Rynku znów można było podziwić najstarszy pojazd w Polsce. Oprócz niego na płycie Małego Rynku stanęły inne zabytkowe pojazdy: popularny Ogórek, Nysa N 59 oraz Ikarus. Do tego MPK S.A. zaprezentowało także najnowszy nabytek, którym jest Autosan Sancity, niskopodłogowy, klimatyzowany 8,5 metrowy autobus.

Oprócz prezentacji pojazdów na Małym Rynku, zainteresowani mieli możliwość przejazdu zabytkowym autobusem i tramwajem.

Z Małego Rynku krakowian i turystów przewoziła pochodząca z 1959 roku Nysa N 59. Kursowała ona do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Z kolei zabytkowy tramwaj kursował na linii nr „0” z Muzeum Inżynierii Miejskiej do Cichego Kącika.

 

     
Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS