Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.06.2014 MPK SA podpisało umowę z CUPT na zakup tramwajów

W poniedziałek, 30 czerwca zarząd MPK SA w Krakowie podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie projektu „Poprawa funkcjonowania krakowskiego transportu miejskiego poprzez zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego oraz rozbudowę systemu Krakowskiej Karty Miejskiej”, w ramach Programu Operacyjnego i Środowisko 2007-2013. Projekt obejmuje dostawę 36 nowoczesnych tramwajów oraz 40 nowych automatów Krakowskiej Karty Miejskiej. Poziom dofinansowania ze środków Funduszu Spójności wyniesie 59 proc.

 
Dzięki podpisaniu umowy z CUPT krakowski przewoźnik będzie mógł podpisać umowę z dostawcą nowoczesnych tramwajów, przedsiębiorstwem Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA.
- Umowę z producentem tramwajów planujemy podpisać do 8 lipca – powiedział po podpisaniu umowy Rafał Świerczyński, Prezes MPK SA w Krakowie.
 
Umowa z CUPT to efekt decyzji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które 10 czerwca zdecydowało o przeniesieniu z listy rezerwowej na listę podstawową projektów indywidualnych POIiŚ.
 
Przypomnimy, że przetarg na dostawę 36 sztuk nowych tramwajów został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło przedsiębiorstwo Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA. Oferta tej firmy spełniła wszystkie wymagania określone w specyfikacji i uzyskała najwyższą liczbę punktów.
Tramwaje trafią do Krakowa w przyszłym roku. Termin realizacji zamówienia obejmującego 36 wagonów został wyznaczony na wrzesień 2015 roku. Pojazdy będą niskopodłogowe o długości prawie 43 metrów. Wszystkie będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe, w których za bilet można będzie zapłacić zarówno monetami jak i kartą zbliżeniową.
Zakup nowych tramwajów umożliwi wycofanie starych wagonów tramwajowych 105Na.
Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS