Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.09.2015 Wielka parada zabytkowych i współczesnych pojazdów MPK

 

 

Wszystkim mieszkańcom Krakowa dziękujemy za udziału w paradzie tramwajów oraz autobusów i wspólne świętowanie jubileuszu 140 lat komunikacji miejskiej. W niedzielę, 27 września 2015 roku na krakowskie ulice wyjechało prawie 40 pojazdów zabytkowych i współczesnych, które posiada MPK SA. Można było zobaczyć m.in. replikę omnibusu konnego, który w 1875 roku rozpoczął regularne kursy na pierwszej linii komunikacyjnej, najstarszy krakowski autobus Durant Rugby, czerwony autobus „Ogórek” oraz popularną Gracówkę – tramwaj z 1913 roku. Przejazd zabytkowych tramwajów i autobusów po ulicach miasta uzupełniały współczesne pojazdy, w tym najnowszy nabytek krakowskiego przewoźnika, czyli „Krakowiak” – najdłuższy w Polsce tramwaj, mierzący prawie 43 metry.

Paradę rozpoczęły tramwaje, które punktualnie o godzinie 10.00 wyjechały z zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. Brożka 3. Następnie ruszyły autobusy i wspólnie wszystkie pojazdy przejechały ul. Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską, św. Gertrudy, Starowiślną i Dajwór, aby zakończyć przejazd na ul. Św. Wawrzyńca przed Muzeum Inżynierii Miejskiej. Nie zabrakło chętnych do przejazdu w paradzie. Największa popularnością cieszyły się najstarsze tramwaje i autobusy.

Po zakończeniu parady na ul. św. Wawrzyńca jej uczestnicy, w tym najmłodsi mieli okazję zwiedzić najstarsze tramwaje i autobusy. Specjalnie dla pasażerów została także uruchomiona tego dnia Krakowska Linia Muzealna, która kursowała od 12.00 do 14.00 z Muzeum Inżynierii Miejskiej do Cichego Kącika.

Uczestnicy parady mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym. Szczegóły konkursu są dostępne na naszej stronie internetowej www.mpk.krakow.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS