Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

07.10.2015 Pogromcy Bazgrołów nagrodzili MPK

 

Podczas spotkania Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczania Bazgrołów w Krakowie, które odbyło się we wtorek, 6 października, MPK SA w Krakowie zostało docenione za walkę z nielegalnym graffiti. Statuetka Honorowego Pogromcy Bazgrołów trafiła do rąk Grzegorza Dyrkacza, członka zarządu i dyrektora ds. zarządzania przewozami a certyfikat potwierdzający udział w akcji Pogromców Bazgrołów odebrał Ireneusz Grymek, dyspozytor ruchu, koordynator w Głównej Dyspozytorni Ruchu MPK SA.

Wyróżnienia zostały przyznane za działania przyczyniające się do ograniczenia wandalizmu w Krakowie.

- Bardzo doceniamy działania pracowników krakowskiego MPK, które od kilku lat skutecznie walczy z bazgrołami nie tylko na swoich pojazdach, ale także pomaga nam w ograniczeniu liczby pomalowanych budynków i innych obiektów w mieście – mówił Waldemar Domański, szef Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczania Bazgrołów w Krakowie.

Wato podkreślić, że MPK SA już od 2012 roku prowadzi rejestr pomalowanych przez pseudgraficiarzy obiektów w całym mieście. Zauważone przez pracowników MPK SA zniszczone elewacje kamienic, budynków miejskich i murów są zgłaszane do Straży Miejskiej, która otrzymuje zdjęcie nielegalnego graffiti wraz z dokładnym opisem miejsca. Informacje trafiają także do Pogromców Bazgrołów, z którymi MPK SA ściśle współpracuje.

Tylko w tym roku MPK SA przekazało 236 zgłoszeń dotyczących nielegalnego graffiti. W sumie tych zgłoszeń od 2012 roku było już ponad tysiąc. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS