Aktualności

15.10.2015

Dwóch producentów chce dostarczyć elektryczne autobusy do Krakow

 


 

Dwie oferty wpłynęły do MPK SA w ramach ogłoszonego na początku września 2015 roku przetargu na zakup czterech autobusów elektrycznych. W terminie składania ofert, który upłynął w czwartek, 15 października swoje propozycje złożyły firmy:

- Solaris Bus&Coach SA (kwota 6.240.000,00 zł  netto)

-  SOR Poland Sp. z  o.o (kwota 6.999.600,00 zł netto)

Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, wszystkie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi jedynie 70 proc., ale także kryteria techniczne (25 proc.) i zużycie jednostkowe energii elektrycznej (5 proc.).

Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał osiem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

Elektryczne pojazdy, które zamówił krakowski przewoźnik będą miały ok. 9 metrów długości i będą niskopodłogowe. Komfort podróży zapewni m.in. klimatyzacja. W wyposażeniu znajdzie się także system informacji pasażerskiej oraz monitoring. Co istotne MPK SA wymagało od producentów, aby baterie elektryczne autobusów można było ładować za pomocą pantografu oraz przez wtyczkę.