Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.07.2016 Autosan dostarczy 15 autobusów midi do Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podpisało z firmą Autosan Sp. z o.o. umowę na dostawę 15 niskopodłogowych autobusów midi. Dokument został podpisany we wtorek, 5 lipca w obecności Tadeusza Trzmiela I Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa przez Rafała Świerczyńskiego, Prezesa MPK SA, Mariusza Szałkowskiego, Wiceprezesa MPK SA oraz Marka Opowicza, Prezesa Zarządu firmy Autosan Sp. z o.o. i Tadeusza Makowskiego, członka zarządu firmy Autosan Sp. z o.o.

Wartość podpisanego kontraktu to 14.912.889,00 zł brutto. Dostawy 15 sztuk nowych autobusów zgodnie z umową zakończą się za 6 miesięcy. To oznacza, że pasażerowie będą mogli z nich korzystać już na początku przyszłego roku.

Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę ochrony środowiska Euro6. Będą posiadać klimatyzację, automat biletowy, kamery oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że zakup 15 autobusów midi to element dużego projektu, dzięki któremu do Krakowa trafi 107 nowych autobusów.  Krakowski przewoźnik podpisał już umowę na dofinansowanie tego projektu, która gwarantuje, że MPK SA w Krakowie otrzyma na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ponad 115,7 mln zł, co stanowi 85 proc. kwalifikowanych kosztów.

Oprócz autobusów typu midi MPK SA w ramach tego projektu kupuje 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 12 autobusów hybrydowych.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS