Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.07.2016 Bilet okazjonalny na ŚDM do kupienia we wszystkich automatach

 


Bilet Okazjonalny z okazji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 będzie sprzedawany od 19 do 31 lipca. Pasażerowie kupią go we wszystkich automatach Krakowskiej Karty Miejskiej, automatach mobilnych zamontowanych w tramwajach i autobusach, części krakowskich kiosków oraz w pięciu Punktach Sprzedaży Biletów (PSB przy ul. św. Wawrzyńca 13 będzie podczas Światowych Dni Młodzieży nieczynny). W automatach bilet znajdziemy pod specjalnym przyciskiem na monitorach z napisem „Światowe Dni Młodzieży”. Zapłacimy za niego 15 zł. Z biletem można będzie podróżować wyłącznie w czasie trwania ŚDM, a więc od 26 lipca (wtorek) do 31 lipca (niedziela).

Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów liniami dziennymi oraz nocnymi i jest ważny w strefach biletowych I i II (czyli miasto Kraków i Aglomeracja). W okresie ważności biletu możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek. Bilet nie wymaga skasowania. Należy go tylko zachować do kontroli. Z biletu za 15 zł będą mogli korzystać wszyscy pasażerowie, niezależnie od tego, czy będą brać udział w spotkaniach Światowych Dni Młodzieży.

Bilet okazjonalny na ŚDM będzie można także kupić w Punktach Sprzedaży Biletów, które od 25 do 29 lipca będą czynne od 9.00 do 19.00. Natomiast od piątku, 29 lipca nieprzerwanie przez całą dobę aż do niedzieli 31 lipca do godz. 24.00 będzie otwarty Punkt Sprzedaży Biletów i Informacji przy Dworcu Głównym Wschód. W każdym z tych punktów będzie co najmniej jedna osoba posługująca się językiem obcym, która udzieli pielgrzymom informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz pomoże w wyszukaniu najdogodniejszego połączenia (np. w PSB przy ul. Podwale 3/5 i w PSB przy Dworcu Głównym Wschód informacje będzie można uzyskać w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim).

W uruchomionej nowej infolinii MPK SA uczestnicy ŚDM już od 22 lipca (piątek) do 31 lipca (niedziela) uzyskają informacje w języku polskim i angielskim przez całą dobę, a dodatkowo od 6.00 do 22.00 także w języku hiszpańskim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim i niemieckim.

W każdym z Punktów Sprzedaży Biletów oraz w tramwajach i autobusach jeszcze przed rozpoczęciem ŚDM będą rozdawane specjalne ulotki z informacjami w języku polskim i angielskim. Znajdą się w nich numery i trasy linii korytarzowych, taryfa biletowa oraz mapy Krakowa z naniesionymi liniami korytarzowymi.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS