Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.08.2016 Na linię nr 134 wyjechał nowy autobus z bagażnikiem rowerowym

Dzisiaj, 5 sierpnia na linię nr 134 kursującą z przystanku Cracovia Stadion do Zoo, wyjechał nowy autobus. Jest to jeden z 60 pojazdów, które do Krakowa dostarczyła w lipcu firma Solaris Bus&Coach  SA. Wkrótce na trasie do Zoo pojawią się kolejne nowe autobusy. MPK SA planuje bowiem wycofanie wszystkich kursujących do tej pory na tej trasie wysłużonych autobusów Jelcza i zastąpienie ich nowoczesnymi pojazdami. Dzięki temu jadące do Zoo osoby będą miały do dyspozycji autobusy wyposażone w klimatyzację, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z tablic wyświetlających trasę przejazdu wraz z mapą Krakowa oraz z głosowego zapowiadania przystanków. W środku jest także automat biletowy, w którym pasażerowie zapłacą za bilet nie tylko gotówką (monetami) ale także kartą płatniczą.

Nowe pojazdy są napędzane ekologicznym silnikiem spełniającym restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6.  Na pokładzie nowych autobusów są dostępne trzy porty/ładowarki USB, dzięki którym będzie można uzupełnić baterie smartfonów lub tabletów.

Wszystkie autobusy kursujące do Zoo są wyposażone w specjalne bagażniki rowerowe. Także nowy autobus, który wyjechał na linię nr 134 jest wyposażony w taki bagażnik.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS