Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

18.08.2016 Zakup 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych

W środę 17 sierpnia br., MPK S.A. w Krakowie ogłosiło przetarg na dostawę 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych.

 

Zamówione przez krakowskiego przewoźnika wagony będą niskopodłogowe, przegubowe
o długości minimum 32 m maksimum 35 m każdy i będą wyposażone w klimatyzację. Termin składania ofert mija 10 października br.

 

Najistotniejsze parametry, decydujące o wyborze oferty, to parametry techniczne takie jak:  wózki jezdne, silnik trakcyjny, przekładnia mechaniczna, koła, podłoga w przedziale pasażerskim, system ogrzewania i schładzania powietrza w tramwaju, otwory okienne
w przedziale. Waga tego kryterium wynosi 50 %. Natomiast druga w kolejności jest cena, której waga wynosi 40%. Pozostałe parametry podlegające ocenie: gwarancja na każdy tramwaj ponad 36 miesięcy (2%), podatność do przemieszczenia się elementów ramy wózka (2%), szerokość światła otwartych drzwi dwuskrzydłowych (2%).

 

Na pierwszą część zamówienia składa się dostawa 35 sztuk wagonów tramwajowych
i zostanie dostarczona w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Kolejne dostawy nie więcej niż 15 stuk wagonów tramwajowych do 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Umowa ramowa zostanie zawarta na okres do 31.12.2023 r.

 

Warto dodać, że zakup, niskopodłogowych wagonów tramwajowych może być objęty dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej m.in. w ramach projektu POIiŚ 2014-2020,
nr projektu 6.1-17 „Zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego w celu usprawnienia
i poprawy jakości komunikacji miejskiej w Krakowie – część I.

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS