Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

13.09.2016 Dwóch producentów chce dostarczyć 77 nowych autobusów przegubowych do Krakowa

 

Dwóch producentów złożyło oferty w przetargu  na dostawę w formie leasingu finansowego 77 autobusów przegubowych o długości 18 m z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który MPK SA w Krakowie ogłosiło w dniu 15 lipca 2016 roku.

 

Firma Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z PKO Leasing SA wyceniła swoją ofertę na kwotę 120,8 mln zł netto. Drugie konsorcjum  PeKaO Leasing Sp. z o.o.  z firmą EvoBus Polska Sp. z o.o. w ofercie wpisało cenę 111,8 mln zł netto.

Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, ale także kryteria techniczne, których udział w ocenie oferty wynosi aż 50 proc.

Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał 7 miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS