Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

15.09.2016 Piotr Trojański został najlepszym kierowcą autobusu w Krakowie


W 16. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się w czwartek, 15 września na terenie zajezdni autobusowej Płaszów najlepszym kierowcą autobusu został Piotr Trojański, który na co dzień pracuje w zajezdni autobusowej Płaszów. To właśnie on najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęła Justyna Haber z zajezdni Wola Duchacka, która okazała się także najlepszą wśród kobiet startujących w zawodach. Trzecie miejsce zajął Kamil Kowalski pracownik KTR.

Warto podkreślić, że Justyna Haber w konkursie rywalizowała ze… swoją mamą, która również jest kierowcą autobusu. Taka sytuacja zdarzyła się w tym konkursie po raz pierwszy w historii.

Drużynowo najlepszych zespołem zostali kierowcy z KTR. Drugie miejsce zajęli kierowcy z Płaszowa, trzecie kierowcy zatrudniani w zajezdni Bieńczyce, a czwarte kierowcy z zajezdni autobusowej Wola Duchacka. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

Wygrać wcale nie było łatwo. Oprócz doskonałej wiedzy z przepisów ruchu drogowego trzeba było się wykazać precyzyjną, dynamiczną a jednocześnie płynną jazdą autobusem.

Podczas każdego przejazdu kierowcy najpierw mieli za zadanie jechać slalomem wzdłuż wyznaczonego toru. Następnie kierowcy musieli zatrzymać autobus na przystanku w taki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść. Kolejnym zadaniem było parkowanie tyłem w wyznaczonym miejscu. Na koniec kierowcy musieli także jechać 30 km/h z zasłoniętym prędkościomierzem. A to wszystko starali się zrobić szybko i płynnie. Sędziowie liczyli bowiem czas wykonania przejazdu. Zawodnicy musieli się także wykazać dużą płynnością w prowadzeniu autobusu – w środku pojazdu na specjalnym talerzu była bowiem ustawiona piłka, która nie mogła spaść.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy i inspektorzy. Najlepszym mechanikiem w zawodach został Dariusz Piorun z Woli Duchackiej. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Pańczyk z Płaszowa i Jacek Ćwierz z Woli Duchackiej. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Drugie miejsce zajęli mechanicy z Woli Duchackiej a trzecie z Bieńczyc.

 

Z kolei wśród inspektorów nadzoru ruchu najlepiej poradził sobie Zbigniew Antosiak. Drugie miejsce zajął Janusz Michałowski a trzecie Piotr Bugaj. Ich zadaniem było m.in.  znaleźć jak najwięcej błędów w informacji pasażerskiej na przystanku.    

 

Warto podkreślić, że konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz na pomoc pasażerom.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS