Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie było najważniejsze wydarzenie komunikacyjne 2017 roku?

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

15.09.2016 Piotr Trojański został najlepszym kierowcą autobusu w Krakowie


W 16. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się w czwartek, 15 września na terenie zajezdni autobusowej Płaszów najlepszym kierowcą autobusu został Piotr Trojański, który na co dzień pracuje w zajezdni autobusowej Płaszów. To właśnie on najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęła Justyna Haber z zajezdni Wola Duchacka, która okazała się także najlepszą wśród kobiet startujących w zawodach. Trzecie miejsce zajął Kamil Kowalski pracownik KTR.

Warto podkreślić, że Justyna Haber w konkursie rywalizowała ze… swoją mamą, która również jest kierowcą autobusu. Taka sytuacja zdarzyła się w tym konkursie po raz pierwszy w historii.

Drużynowo najlepszych zespołem zostali kierowcy z KTR. Drugie miejsce zajęli kierowcy z Płaszowa, trzecie kierowcy zatrudniani w zajezdni Bieńczyce, a czwarte kierowcy z zajezdni autobusowej Wola Duchacka. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

Wygrać wcale nie było łatwo. Oprócz doskonałej wiedzy z przepisów ruchu drogowego trzeba było się wykazać precyzyjną, dynamiczną a jednocześnie płynną jazdą autobusem.

Podczas każdego przejazdu kierowcy najpierw mieli za zadanie jechać slalomem wzdłuż wyznaczonego toru. Następnie kierowcy musieli zatrzymać autobus na przystanku w taki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść. Kolejnym zadaniem było parkowanie tyłem w wyznaczonym miejscu. Na koniec kierowcy musieli także jechać 30 km/h z zasłoniętym prędkościomierzem. A to wszystko starali się zrobić szybko i płynnie. Sędziowie liczyli bowiem czas wykonania przejazdu. Zawodnicy musieli się także wykazać dużą płynnością w prowadzeniu autobusu – w środku pojazdu na specjalnym talerzu była bowiem ustawiona piłka, która nie mogła spaść.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy i inspektorzy. Najlepszym mechanikiem w zawodach został Dariusz Piorun z Woli Duchackiej. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Pańczyk z Płaszowa i Jacek Ćwierz z Woli Duchackiej. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Drugie miejsce zajęli mechanicy z Woli Duchackiej a trzecie z Bieńczyc.

 

Z kolei wśród inspektorów nadzoru ruchu najlepiej poradził sobie Zbigniew Antosiak. Drugie miejsce zajął Janusz Michałowski a trzecie Piotr Bugaj. Ich zadaniem było m.in.  znaleźć jak najwięcej błędów w informacji pasażerskiej na przystanku.    

 

Warto podkreślić, że konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz na pomoc pasażerom.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS