Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.09.2016 Najlepszym motorniczym w Krakowie został Piotr Czech


W piątek, 16 września w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” rywalizowali  motorniczowie i elektromechanicy. Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradził sobie Piotr Czech z zajezdni tramwajowej Podgórze.

 Na kolejnych pozycjach znaleźli się Dariusz Boroń i Agnieszka Błońska. Podobnie jak w przypadku rywalizacji kierowców konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy tramwajem.

Motorniczowie musieli najpierw prowadzić wagon z wyłączonym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek kontrolny z prędkością 10 km/h. W kolejnym zadaniu motorniczowie mogli jechać z dowolną prędkością, ale potem musieli sami ocenić jak szybko prowadzili tramwaj. Zawodnicy musieli też prawidłowo zatrzymać wagon w odpowiedniej pozycji na przystanku, ale tak aby nie stanąć na przerywaczu (fragment sieci trakcyjnej gdzie nie ma napięcia). Konkurencje utrudniał fakt, że w tramwaju został umieszczony pojemnik z wodą. Po przejeździe był on ważony – im więcej wody się wylało podczas jazdy tym mniej punktów zdobywał zawodnik.

Po tych konkurencjach zawodnicy musieli jeszcze wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Wśród elektromechaników pierwsze miejsce zajął Stanisław Majcher ze Stacji Obsługi Tramwajów  Nowa Huta. Drugie miejsce zajął Adam Adamaszek, a trzecie Marcin Trębacz  – obaj ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze.

Konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców i motorniczych. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz pomoc pasażerom.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS