Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.09.2016 Jan Podkopacz z Krakowa to jeden z najlepszych motorniczych w Polsce

 


W drugim ogólnopolskim konkursie motorniczych o Nagrodę Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej Jan Podkopacz z MPK SA w Krakowie zajął wysokie 2. miejsce.

Konkurs został zorganizowany w Łodzi. Przez dwa dni, 15-16 września rywalizowało w nim ponad 30 motorniczych z 9 polskich miast, gdzie funkcjonuje komunikacja tramwajowa. Kraków reprezentowało czterech motorniczych: Ireneusz Chmurzyński, Jan Podkopacz, Jolanta Skowronek oraz Aneta Madyda.

Aby zająć drugie miejsce Jan Podkopacz musiał pierwszego dnia zawodów (15 września) poradzić sobie w 45 minut z testem zawierającym 50 pytań sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Tego samego dnia zawodnicy rywalizowali także w konkurencjach praktycznych. Jedną z nich był dojazd tramwajem do przeszkody tyłem oraz zatrzymanie tramwaju w wyznaczonym miejscu na przystanku. Wyniki z pierwszego dnia decydowały o tym, kto znajdzie się w finałowej grupie 12 najlepszych motorniczych i będzie mógł wziąć udział w drugim etapie konkursu.

Wśród tych najlepszych zawodników znalazło się dwóch motorniczych z Krakowa: Jan Podkopacz oraz Aneta Madyda. W drugim dniu zawodów, 16 września musieli oni sobie poradzić m.in. z zatrzymaniem tramwaju przed przeszkodą na śliskiej szynie (na torach został rozlany olej) przy prędkości 40 km/h.

Po dwóch dniach rywalizacji 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie zajął Jan Podkopacz z Krakowa. Miejsca 1. i 3. zajęli motorniczowie z Łodzi.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS