Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.09.2016 Pokaz udzielania pierwszej pomocy i zwiedzanie zajezdni tramwajowej

W poniedziałek, 19 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności w Krakowie na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. Brożka 3 zostały przeprowadzone szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. Uczestnicy tych pokazów mieli możliwość poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, a więc m.in. tego jak prawidłowo postępować, gdy trzeba przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca. Cześć praktyczną poprzedziły zajęcia teoretyczne dotyczące ratownictwa medycznego.

Uczestnicy mieli także możliwość zwiedzić zajezdnię tramwajową Podgórze.

Przypomnijmy, że Kraków już po raz siedemnasty bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Zrównoważony transport. Silna gospodarka”. Kampania ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści zrównoważonego transportu, takich jak oszczędność pieniędzy i czasu, poprawę zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, dostępność komunikacyjną dla wszystkich mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin wielodzietnych, przyjazną przestrzeń miast, rozwój przedsiębiorczości lokalnej, rozwój nowych technologii oraz zwiększanie atrakcyjności miast i gmin dla inwestorów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS