Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

21.09.2016 Dzieci zwiedziły zajezdnię tramwajową z Trambusiem

 


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności ok. 50 dzieci ze szkoły podstawowej zwiedziło w środę, 21września zajezdnię tramwajową Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie mogli się spotkać z motorniczym i  dowiedzieć się na czym polega jego praca. Trambuś wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami. Wytłumaczył znaczenie piktogramów naklejonych wewnątrz wagonów,  zwrócił uwagę na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz zabronił przebiegać przed jadącym tramwajem. Trambuś nie zapomniał przypomnieć dzieciom, jak ważne jest ustępowanie miejsca starszym podróżującym komunikacją miejską.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zwiedziły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy – wszystkie mogły przejść kanałem i zobaczyć jak wygląda wagon od spodu.

Wiele radości wywołał wśród dzieci przejazd tramwajem przez myjnię, gdzie każdego dnia są myte wagony zjeżdżające z linii do zajezdni.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej

Takie działanie ma służyć nie tylko poznaniu przez dzieci pracy motorniczego i mechanika, ale także ma na celu wzbudzenie ogólnego szacunku do tych zawodów. Ma też za zadanie pokazać, jak ważne jest to, aby nie brudzić i  nie niszczyć tramwajów i autobusów, które każdego dnia wożą mieszkańców Krakowa.

Zajęcia edukacyjne na terenie zajezdni tramwajowej MPK SA są prowadzone w ramach projektu Akademia Młodego Krakowianina i są skierowane do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS