Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.09.2016 Seniorzy zwiedzili zajezdnię tramwajową podczas Dni Otwartych MPK

 

W niedzielę, 25 września seniorzy mieli okazję samodzielnie poprowadzić tramwaj, przypomnieć sobie jazdę Ikarusem i przekonać się jak łatwo można kupić bilet w automacie Krakowskiej Karty Miejskiej. Takie atrakcje przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie dla krakowian podczas Dnia Otwartego w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.

Na zajezdnię mógł przyjść każdy, także dzieci, ale najwięcej atrakcji krakowski przewoźnik przygotował dla swoich najstarszych pasażerów. Każdy senior, który w niedzielę odwiedził zajezdnię tramwajową mógł z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują wagony.

Dla odwiedzających były dostępne nie tylko te najnowocześniejsze pojazdy, które posiada MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabrakło popularnego Ikarusa, którego pamięta jeszcze wielu mieszkańców Krakowa. Dodatkowo na zajezdni był dostępny tramwaj papieski, którym zaledwie dwa miesiące temu Ojciec Święty podróżował na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej, miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską.

 

Pracownicy MPK SA demonstrowali seniorom jak  łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w  automatach Krakowskiej Karty Miejskiej. 

 

Uczestnicy Dni Otwartych mogli także sami poprowadzić jeden z niskopodłogowych tramwajów Bombardiera.

Podczas  Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze spotkały się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe wyjaśniały seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami.

Dla uczestników Dnia Otwartego MPK śpiewali aktorzy Teatru Ludowego.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS