Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.09.2016 MPK SA uruchomiło mobilny punkt sprzedaży biletów i informacji na Politechnice Krakowskiej


Co prawda do rozpoczęcia roku akademickiego został jeszcze tydzień, ale MPK SA w Krakowie już stara się dotrzeć do studentów pierwszego roku, aby ułatwić im zakup biletu i zdobycie najważniejszych informacji o systemie komunikacji miejskiej. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku 26 września do 7 października na Politechnice Krakowskiej będzie funkcjonował specjalny, mobilny punkt informacji i sprzedaży biletów okresowych uruchomiony przez MPK SA, punkt będzie otwarty od 26 do 29 września w budynku PK przy Skarżyńskiego (Dom Studencki 3 – klub Piwnica, a następnie od 30 września do 7 października w budynku PK przy ul. Warszawskiej).

Na mobilnym stanowisku studenci będą mogli nie tylko uzyskać informacje ale także  sformatować Elektroniczną Legitymację Studencką dla potrzeb systemu Krakowskiej Karty Miejskiej oraz zapisać na niej dowolnie wybrany rodzaj biletu okresowego  (za bilet studenci zapłacą kartą płatniczą). Dodatkowo studenci będą mogli tam sformatować Elektroniczną Legitymację Studencką bez konieczności zakupu biletu okresowego (dzięki temu w terminie późniejszym kupią bilet od razu udając się do automatu biletowego KKM, bez konieczności przychodzenia do Punktu Sprzedaży Biletów).

Na mobilnym stanowisku bilet będzie mógł również kupić każdy student, który posiada Krakowską Kartę Miejską.

MPK SA planuje podobne punkty mobilne uruchomić także na innych krakowskich uczelniach, m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego oraz na Uniwersytecie Jana Pawła II.

Z myślą o studentach MPK SA opracowało także specjalny poradnik dla studentów pierwszego roku krakowskich uczelni, który zawiera podstawowe informacje o taryfie biletowej, automatach Krakowskiej Karty Miejskiej oraz systemie komunikacji miejskiej w Krakowie.

Poradnik jest dostępny na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl oraz na oficjalnym profilu MPK SA na Facebooku www.facebook.com/mpkkrakow

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS