Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.09.2016 Ruszyła Akademia Młodego Krakowianina

Zajęcia edukacyjne w zajezdni tramwajowej, scieżka edukacji ekologicznej, „Mały krakowianin na straży”, zwiedzanie stadionu miejskiego im. Henryka Reymana oraz Centrum Kongresowego ICE Kraków i TAURON Areny Kraków, „Akademia Kropelki”, „Przygody z ciepłem” – to tylko niewielka część zajęć dla dzieci przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz miejskie spółki i jednostki w ramach projektu Akademia Młodego Krakowianina.

 

Akademia Młodego Krakowianina to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I-III). W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. Projekt będzie trwał do 31 maja 2017 r.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Projekt, oprócz kształtowania wśród najmłodszych postaw prospołecznych i proekologicznych, umożliwia realizację zainteresowań kulturalnych i sportowych. – Chcemy zwrócić uwagę na sprawy, nad którymi się na co dzień nie zastanawiamy, przyjmujemy je jako oczywiste. Pokazać, w jaki sposób krakowska kranówka jest drugą pod względem jakości wodą na świecie, jak to się dzieje, że pasażerowie tak dobrze oceniają komunikację miejską, co się dzieje z produkowanymi przez każdego z nas odpadami – mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa. – Startujemy z pilotażem, ale w przyszłości chcemy projekt kontynuować i poszerzać go o kolejne grupy młodych krakowian – dodaje.

Akademia Młodego Krakowianina wykorzystuje istniejące już, sprawdzone działania Urzędu Miasta Krakowa, spółek i jednostek miejskich, skierowane do najmłodszych mieszkańców Krakowa. Do projektu włączyli się: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Szczegóły programu na stronach internetowych: www.krakow.pl/akademia.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS