Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

28.10.2016 KIO odrzuciła odwołanie firmy EvoBus Polska Sp. z o.o.


 

W piątek 28 października Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie firmy EvoBus Polska Sp. z o.o. dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na dostawę w formie leasingu finansowego 77 autobusów przegubowych o długości 18 m. To oznacza, że KIO podtrzymała decyzję MPK SA o wyborze oferty firmy Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z PKO Leasing SA.

 

Przypomnijmy, że w tym przetargu  na dostawę w formie leasingu finansowego 77 autobusów przegubowych z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który MPK SA w Krakowie ogłosiło w dniu 15 lipca 2016 roku, oferty złożyło dwóch producentów. MPK SA odrzuciło ofertę firmy EvoBus Polska Sp. z o.o. i PeKaO Leasing Sp. z o.o. Wybrana została oferta Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z PKO Leasing SA. z ceną 120,8 mln zł netto.

Po uprawomocnieniu się decyzji KIO zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał 7 miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS