Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.11.2016 Fragment wagonu 105N będzie się nazywał Akwariuszek

 


 

„Akwariuszek” – tak będzie się od dzisiaj nazywał fragment wagonu 105N, który stoi w budynku MPK SA w Krakowie przy ul. J. Brożka 3. O wyborze tej nazwy zadecydowali użytkownicy oficjalnego profilu krakowskiego przewoźnika na Facebooku. Z trzech propozycji, na które można było głosować to ta nazwa uzyskała najwięcej, 199 polubień (pozostałe propozycje, czyli nazwa „Krakusek” uzyskała 97 głosów, a „Konstalek” 61).   

 

Przypomnijmy, że tramwaj 105N został ustawiony w budynku MPK SA z myślą o najmłodszych. Z zewnątrz jego  konstrukcja przypomina pierwsze tramwaje tego typu wyprodukowane w chorzowskiej fabryce Konstal. Po wejściu do środka można zobaczyć fragment przedziału pasażerskiego z czerwonym, plastikowym fotelem oraz w pełni wyposażoną kabinę motorniczego. Siedząc w niej na fotelu najmłodsi mogą m.in. włączyć zasilanie w tramwaju przekręcając kluczyk na pulpicie,  zaświecić światła wewnątrz wagonu, włączyć światła postojowe i kierunkowskazy, a także włączyć wycieraczkę i zadzwonić dwoma rodzajami dzwonka.

Przygotowując ten tramwaj MPK SA chciało nie tylko stworzyć miejsce przyjazne dla najmłodszych, które pomoże rodzicom i opiekunom na spokojne załatwienie swoich spraw w siedzibie krakowskiego przewoźnika. Tramwaj wraz z dokładnie odwzorowaną kabiną motorniczego ma też pełnić rolę edukacyjną. Dzieci dostaną bowiem możliwość poznania miejsca pracy motorniczego w wagonie, który w niedalekiej przyszłości zostanie wycofany z ruchu.

Fragment wagonu 105N, czyli „Akwariuszek” jest dostępny dla dzieci w godzinach otwarcia Biura Obsługi Klienta przy ul. J. Brożka 3, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30-15.00.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS