Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.11.2016 Tramwaj Nevelo wraca do Krakowa

W niedzielę 27 listopada do Krakowa wrócił tramwaj 126N Nevelo, wyprodukowany przez firmę NEWAG S.A. z Nowego Sącza, który był już testowany i eksploatowany przez MPK SA.

Producent wprowadził w nim kilka modyfikacji wynikających z dotychczasowej eksploatacji pojazdu i sugestii zaproponowanych przez krakowskiego przewoźnika. Tramwaj zyskał też nowe, firmowe barwy zewnętrzne oraz nową kolorystykę wnętrza.

Warto przypomnieć, że MPK SA rozpoczęło testy tramwaju Nevelo w czerwcu 2013 roku. Zgodnie z umową wagon po ponad 2,5 roku eksploatacji na krakowskich torowiskach wrócił do nowosądeckiej fabryki. Teraz znów będzie woził krakowian.

Nevelo to w całości nowa konstrukcja. Zastosowano w nim innowacyjny układ zawieszenia - 2 człony skrajne, każdy z nich oparty na jednym wózku napędowym połączono przegubowo z członem środkowym opartym na dwóch wózkach tocznych. Tramwaj ma klimatyzowane wnętrze, systemy monitoringu i informacji pasażerskiej.
Jednorazowo może przewieźć do 235 osób w tym 60 na miejscach siedzących.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS