Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

07.12.2016 MPK SA w Krakowie przyjazne dla seniorów

 


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie otrzymało certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom”. Certyfikat odebrał Grzegorz Dyrkacz, dyrektor ds. zarządzania przewozami w MPK SA podczas uroczystej gali, która odbyła się w ICE Kraków we wtorek 6 grudnia. Seniorzy, którzy nominowali krakowskiego przewoźnika do tego wyróżnienia docenili udogodnienia dla osób starszych w krakowskim taborze, a przede wszystkim niską podłogę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie. Pozytywnie ocenili także informacje skierowane do osób starszych, które są emitowane w monitorach zamontowanych w pojazdach.

Gmina Miejska Kraków wraz z Samorządem Województwa Małopolskiego zrealizowała akcję „Miejsce przyjazne seniorom”  już po raz szósty. Podczas tegorocznej gali finałowej, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, wręczono 11 certyfikatów i przyznano 2 wyróżnienia.

Organizatorem i realizatorem akcji ze strony Gminy Miejskiej Kraków jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, a ze strony Województwa – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” otrzymują lokalne instytucje i podmioty prywatne, które w swojej działalności uwzględniają potrzeby osób starszych. W całej akcji chodzi o to, by promować takie miejsca i zachęcać inne do działań prosenioralnych, np. do odpowiedniego dostosowania architektury czy oferowania produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Krótko mówiąc – to miejsca, w których osoby starsze czują się miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane.

Tegoroczną Galę Finałową VI edycji akcji „Miejsce przyjazne seniorom” uświetnił występ Zofii Kozłowskiej z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS